Kabiny prysznicowe Kwadratowe

Kabiny prysznicowe kwadratowe, są jednymi z częściej wybieranych. Spowodowane jest to tym, że zazwyczaj są to modele narożne. A to właśnie one są idealne zarówno do łazienek małych jak i większych. Kabiny kwadratowe ze względu na swój kształt będą idealnie pasowały, szczególnie do wnętrz nowoczesnych. Decydując się na jej wybór powinniśmy zwrócić jednak uwagę nie tylko na estetykę, ale i parametry techniczne.

Dlaczego kabiny kwadratowe są tak popularne?

Kabiny kwadratowe nalezą do jednych z częściej wybieranych i spotykanych w domach Polaków. Dzieje się tak dlatego, bo jednak kabiny zazwyczaj wybierane są do łazienek o mniejszej powierzchni w blokach. Kabiny kwadratowe są modelami narożnymi, dlatego też nie zajmują zbyt dużej powierzchni. Jednocześnie można korzystać z nich w sposób jak najbardziej komfortowy. Ze względu na kształt, nawet w kabinie o małych wymiarach jest wygodnie.

Ile kosztuje kabina kwadratowa dobrej jakości?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszt kabiny kwadratowej. Cena może różnić się w zależności od producenta a także rozmiaru, czy zastosowań technologicznych. Nawet bowiem u tego samego producenta możemy spotkać się z modelami lepszymi i gorszymi. Wybierając tą idealna powinniśmy zwrócić uwagę na szyby – powinny być hartowane i jednocześnie bezpieczne, dobrze jeśli zostały pokryte specjalną powłoką o właściwościach hydrofobowych a także jeśli posiadają system jezdny składający się z rolek łożyskowanych. Oczywiście korzystniej jest wybrać kabinę kwadratową od dobrego i sprawdzonego producenta. Wtedy nie będziemy mieli problemu z otrzymaniem do niej części zamiennych.

Co musisz wiedzieć o kwadratowych kabinach?

Przed dokonaniem zakupu kabiny powinniśmy sprawdzić kilka ważnych danych. Przede wszystkim korzystniej jest wybrać produkt od znanego i sprawdzonego producenta. Być może kabiny w marketach są dużo tańsze, jednak szybko okazać się może, że nie był to najlepszy wybór. Zazwyczaj modele te nie zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości a także, w razie takiej potrzeby nie otrzymamy do nich części zamiennych. Wybierając kwadratową kabinę powinniśmy wziąć pod uwagę jaki ma układ jezdny, lub jakie zawiasy posiada, jaka jest grubość szyby oraz czy posiada ona specjalną powłokę o właściwościach hydrofobowych.