Kabiny prysznicowe półokrągłe

Kabiny prysznicowe półokrągłe należą do jednych z częściej wybieranych. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że Polacy nie posiadają zbyt dużych łazienek. Te w bloku często nie przekraczają 3m2. Mając do dyspozycji tak małą powierzchnię, należy dokładnie zaplanować jej rozstawienie. Oczywiście najpraktyczniejsze okazują się być kabiny prysznicowe półokrągłe, które nie tylko zajmują mało miejsca, to jeszcze pozwalają na komfortową kąpiel.

Dlaczego kabiny półokrągłe są tak popularne?

Kabiny prysznicowe półokrągłe to modele, które znajdują się w ofercie każdego znanego producenta. Do najbardziej popularnych zaliczyć można te o wymiarach 80 lub 90. Już kabina półokrągła pozwala na komfortowe korzystanie z niej, jednak jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić warto jest wybrać tą większą – 90. Są też modele przeznaczone do najmniejszych pomieszczeń i mają 70 cm. Nie dla każdego kąpiel w niej będzie komfortowa i wygodna.

Ile kosztuje kabina półokrągła dobrej jakości?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszt dobrej kabiny półokrągłej. Wszystko uzależnione jest bowiem nie tylko od producenta, ale także i od wybranego modelu. Różnią się one między sobą rodzajem użytych materiałów a także zastosowań technologicznych. Te droższe będą miały podwójnie łożyskowane rolki, szkło hartowane, grube a także i powłokę zabezpieczającą przed osadzaniem się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Kabina dobrej jakości może kosztować nawet parę tysięcy, ale ceny tych które są godnymi polecania zaczynają się już od kwoty 600 zł.

Co musisz wiedzieć o półokrągłych kabinach?

Za zakupem kabiny prysznicowej przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim to właśnie ona zajmuje mało miejsca, można skorzystać z niej w sposób szybki a także korzystanie z niej wiąże się z mniejszym użyciem wody. Dlatego właśnie kabiny prysznicowe już od wielu lat są częściej wybierane przez Polaków niż wanny. Przed zakupem powinniśmy jednak dowiedzieć się o nich trochę więcej. Sprawdzić gdzie najkorzystniej jest kupić kabinę, a także jakie parametry powinna ona mieć, by spełniała dobrze swoją funkcję przez wiele lat. Można wybrać odpowiedni model w sklepie stacjonarnym a zamówić go w sklepie internetowym. Zazwyczaj w taki właśnie sposób możemy znacznie obniżyć koszt kabiny.